معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > بیانیه وزارت امور خارجه اوکراین در خصوص اقدامات تروریستی در جمهوری اسلامی ایران


  چاپ        ارسال به دوست

بیانیه وزارت امور خارجه اوکراین در خصوص اقدامات تروریستی در جمهوری اسلامی ایران

وزارت امور خارجه اوکراین اقدامات تروریستی گستاخانه ای که در تاریخ ١٧ خرداد سال ۱۳۹۶در تهران صورت گرفته و طی آن ده ها نفر از مردم بی گناه قربانی آن اقدامات شدند شدیداٌ محکوم می نماید. انتخاب محل ها ی حمله از وقاحت زیاد سفارش دهندگان و مرتکبان این جنایت حکایت می کند.

اوکراین که عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد نیز می باشد کاملا از بیانیه مورخ ٧ ژوئن در خصوص ( محکومیت) اقدامات تروریستی فوق الذکر حمایت می نماید. ما بر تشریک مساعی جامعه جهانی در مبارزه با تروریسم جهت ریشه کن کردن این پدیده شومی که سراسر دنیای متمدن را تهدید می نماید تأکید می کنیم.

ما همچنین خواستار انجام اقدامات قاطع در راستای پیشگیری و مبارزه با تأمین مالی فعالیت های تروریستی و گروه هایی که از ایدئولوژی افراطی گرائی، خشونت، عدم بردباری و ترور پیروی می کنند، بوده و خواستار اجرای کلیه اقدامات و سازوکارهای بین المللی پیش بینی شده و تعهدات کشورها منجمله بر اساس قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد .، می باشیم.

وزارت امور خارجه اوکراین عمیقا با ملت ایران و خانواده قربانیان احساس همدردی نموده و بهبودی هرچه سریعتر مجروحین این حمله خائنانه و جنایت آمیز در پایتخت ایران را آرزومند است.


٠٠:٤٢ - 1396/03/21    /    شماره : ٤٥٩٦٩٦    /    تعداد نمایش : ٣٧٢خروج
رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعت کار اداری | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر