معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > دیدار سفیر محترم کشورمان با رییس جمهور مولداوی


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار سفیر محترم کشورمان با رییس جمهور مولداوی

جناب آقای بهشتی سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در اوکراین و اکرودیته در مولداوی روز گذشته در جریان سفر خود به مولداوی با جناب آقای ایگور دودون رییس جمهور مولداوی در کشینیف پایتخت این کشور دیدار و گفتگو نمود. سفیر کشورمان در این دیدار خواستار توسعه روابط دو جانبه در زمینه های سیاسی، اقتصادی، حمل و نقل، کشاورزی، انرژی، بانکی و فرهنگی شد.

جناب آقای بهشتی توسعه روابط و همکاری با مولداوی را منوط به رفت و آمدهای مقامات و تسهیل صدور روادید برای تجار و سایر ایرانیان اعلام نمود. آقای دودون رییس جمهور مولداوی در ادامه این دیدار با اشاره به سفرش به جمهوری اسلامی ایران در بهمن ماه سال قبل و دیدار با مقامات عالی رتبه کشورمان اظهار داشت که سفرش به جمهوری اسلامی ایران باعث شده است که روابط دو جانبه وارد مرحله جدیدی شود.

رییس جمهور مولداوی ضمن حمایت از توسعه روابط میان دو کشور اعلام نمود که کشورش آماده هر گونه همکاری با جمهوری اسلامی ایران می باشد. وی جمهوری اسلامی را کشوری متمدن با سابقه تاریخی چندین هزار ساله عنوان و خود را متحد و دوست جمهوری اسلامی ایران معرفی نمود. آقای دودون با اشاره به قابلیت های دو کشور در زمینه های مختلف، خواستار توسعه و افزایش بیش از پیش تبادلات تجاری میان دو کشور گردید.


١٧:٢٤ - 1396/04/23    /    شماره : ٤٦٥٨٨٠    /    تعداد نمایش : ٣٧٩خروج
رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعت کار اداری | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر