معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > ملاقات سفیر جمهوری اسلامی ایران در اوکراین با رئیس دانشگاه حمل و نقل


  چاپ        ارسال به دوست

ملاقات سفیر جمهوری اسلامی ایران در اوکراین با رئیس دانشگاه حمل و نقل

دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران با رییس دانشگاه ملي حمل و نقل اوکراین:

جناب آقای محمد بهشتی منفرد سفیر جمهوری اسلامی ایران در  اوکراین روز پنجشنبه مورخ 11 آبان ماه  سال جاری باجناب اقاي میکلا دمیتریچنکو رئیس دانشگاه ملی حمل و نقل اوکراین ملاقات نمود.

در این دیدار سفیر کشورمان با ارزیابی مثبت همکاری های بین دو  کشور بویژه در حوزه های مختلف حمل و نقل ، کارگروه مشترک حمل و نقل را از فعال ترین بخش هاي  کاری بین دو کشور دانست که تاکنون با برگزاری شش نشست مسیرها و کریدورهای مختلف حمل و نقلی اروپا- آسیا را با استفاده از مسیر جمهوری اسلامی ،آذربايجان ،گرجستان و  اوکراین مورد بررسی قرار داده است.ایشان کریدورهای بین المللی حمل و نقل که از ایران می گذرد را نشانه اهمیت  كشورمان درارتباط با اين موضوع دانست و بر تلاش هرچه بیشتر  دو کشور برای عملیاتی نمودن کریدورهای اتصال اروپا به آسیا با استفاده از مسیر کوتاهتر، امن تر و باصرفه ترتأکید نمود.

 رییس دانشگاه ملی حمل و نقل اوکراین با اشاره به  انجام طرح های مشترک مطالعاتی این دانشگاه در زمینه حمل و نقل که با همکاری دانشگاههای اروپایی و با تأمین مالی اتحادیه اروپا انجام می شود نسبت به همکاری با کشورمان در  حوزه حمل و نقل اعلام آمادگی نمود.

در این دیدار که دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری نیز حضور داشت در خصوص همکاری انجمن مذکور با دانشگاه ملی حمل و نقل اوکراین تبادل نظر به عمل آمد و توافق شد که متن پيش نويس یادداشت تفاهم همکاری بین دو طرف از طریق سفارت مبادله گردد.

همچنین از طرف اوکراینی برای شرکت در دومین  همایش اقتصاد شهری که در ماه های  آینده در تهران برگزار خواهد شد، دعوت به عمل آمد که مورد استقبال طرف مقابل قرار گرفت.


١١:٥٩ - 1396/08/12    /    شماره : ٤٨٤١٨١    /    تعداد نمایش : ٤٨٩خروج
رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعت کار اداری | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر